Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Po czym poznać, że kot Cię kocha? 1
Po czym poznać, że kot Cię kocha?

Kotki mówią swojemu człowiekowi, że go kochają na wiele różnych sposobów. Nie każdy kot posługuje się wszystkimi poniższymi gestami, co wcale nie oznacza, że kocha Cię mniej! Sprawdź, jakie są oznaki kociej miłości.

 

  1. Kot mruga do Ciebie i mruży oczy

Nawiązanie długiego kontaktu wzrokowego z człowiekiem, to kocia oznaka zaufania. Jeśli kotek patrząc na Ciebie powoli mruży oboje oczu lub jedno, to jakby powiedział „kocham Cię”. Możesz odpowiedzieć mu tym samym.

  1. Śpi z Tobą lub przy Tobie

Jeśli kot jest do Ciebie przywiązany, będzie wskakiwał Ci na kolana, żeby urządzić sobie na nich drzemkę. Równie dobrze może przychodzić do Twojego łóżka, kiedy śpisz.

  1. Pokazuje Ci swój brzuszek

Brzuch to dla kota najbardziej delikatna część ciała. Jeśli podczas głaskania lub zabawy, pokazuje Ci go, oznacza to że darzy Cię ogromnym zaufaniem.

  1. Ociera się o Ciebie głową

Jeśli Twój kot robi Ci tzw. baranka, czyli ociera się o Ciebie głową, zostawia na Tobie swój zapach. W kocim języku oznacza to dosłownie „należysz do mnie”.

  1. Liże Cię po twarzy

Lizanie to gest, którym kocia mama pielęgnuje swoje młode, zacieśniając przy tym więzi. Koty przenoszą to zachowanie i liżą po twarzy ludzi, których darzą kocią miłością.

  1. Kot chodzi za Tobą wszędzie

Zakochany kotek będzie wszędzie za Tobą chodził. Spał w miejscu gdzie siedzisz czy pracujesz. Wszystko byleby być przy swoim człowieku. Niektóre kotki wychodzą też na powitanie, kiedy opiekun wchodzi do domu.

  1. Ugniatana

Ugniatanie to kolejny gest z kociego dzieciństwa. W taki sposób dotykał swoją mamę podczas picia mleka. Jeśli kot powtarza ten gest przy Tobie, to oznaka że czuję się bardzo komfortowo.

  1. Ogonek wygięty w znak zapytania

Charakterystyczne wygięcie ogonka w „?” oznacza u kotów zadowolenie. Jeśli ogon Twojego kota wygląda w ten sposób, możesz być pewien że cieszy się, że Cię widzi.

  1. Przynosi Ci prezenty

Ten punkt dotyczy raczej kotów wychodzących. W geście wdzięczności, koty mogą przynosić właścicielowi myszki czy martwe ptaszki. Brzmi brutalnie, ale w kocim języku to bardzo czuły gest.

Komentarze do wpisu (1)

22 marca 2023

Witam To sama prawda, mój 7 letni kot rasy: Brytyjczyk dokładnie ma takie zachowania, to jest super przyjaciel, choć ma swoje fochy :). Uwielbia się rozpychać np: w fotelu. Czy Wasze koty też tak zawłaszczają przestrzeń obok Was? :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl